top of page
Plakāts_solidarity_and_opportunity_jpeg.

Projekts “Solidarity and opportunity” (Solidaritāte un iespējas) ar nodomu ir izstrādāts jauniešiem no dažādām sociālā riska grupām, lai jaunieši, kopā darbojoties, caur personīgo pieredzi, izprastu atšķirības un iemācītos redzēt tām pāri to kopējo, kas mūs visus padara par cilvēkiem. 

Vienam latviešu jaunietim projekts ir izstrādāts kā pārejas posms starp ieslodzījuma vietu un pilnvērtīgu darba dzīvi, kurā kļūdas netiks piedotas un pieprasīts konkrēts rezultāts.

Otram latviešu jaunietim ar garīgu un redzes invaliditāti projekts dod iespēju socializēties un būt noderīgam.

Trešajam latviešu puisim, pēc vecāku bankrota, tā būs iespēja ziemā dzīvot siltumā, mazgāties, atkopties no pārdzīvotā stressa un saprast savas stiprās un vājās puses.

Somu tautības brīvprātīgajam projekts sniedza iespēju analizēt sevi un savas problēmas, kuru rezultātā viņš ir kļuvis par klejotāju bez mājām un bez tuviniekiem, taču veselības problēmu dēļ, viņš bija spiests beigt projektu ātrāk.

Visiem kopā projekts sniedz iespēju kļūt atvērtākiem pret citu cilvēku ciešanām un pārdzīvojumiem, uzskatiem, muzikālo gaumi un dzīves stilu.

Projektā tiek izmantotas tādas metodes, kā pašanalīze, atgriezeniskās saites veidošana, pārrunas, spēles, radošās darbnīcas, individuālais darbs un darbs grupās

Projekta mērķu sasniegšanas rezultātā 1 jaunietis pēc atbrīvošnās no ieslodzōijuma tiks pilnvērtīgi sagatavots dzīvei ātri mainīgajā sociālajā un darba dzīvē mūsdienu sabiedrībā. 1 jaunietis ar invaliditāti tiks izrauts no dzīves vientulībā un pasargāts no degradācijas, kas var novest pie pilnīga ārprāta iestāšanās. 4 jaunieši iegūs darba pieredzi daudznacionālā kolektīvā un uzlabos savas prasmes, kas palīdzēs viņiem gan turpmākajā darbā, gan mācībās, gan attiecību veidošanā.

Aktivitātes ir vērstas uz jauniešu emocionālās pasaules un empātijas attīstīšanu, kas uzlabos ­­­­­­­---komunikācijas spējas un palīdzēs risināt konfliktsituācijas turpmākajā dzīvē.

ESK banneris 3.jpg

Projekts “Solidarity for social inclusion of young offenders” (Solidaritāte jauno likumpārkāpēju sociālajai iekļaušanai) ir veidots tā, lai Baltijas jaunieši ar sociāliem ierobežojumiem solidarizējoties palīdzētu 1 Latvijas jaunietim pēc ieslodzījuma atgriezties sabiedrībā. Projekts ir izstrādāts kā pārejas posms starp ieslodzījuma vietu un pilnvērtīgu darba dzīvi, kur kļūdas netiek piedotas un pieprasīts konkrēts rezultāts.

Bijušais ieslodzītais kopīgi ar 2 Baltijas valstu jauniešiem darbojas Cēsu Pilsētas vidusskolā, kur “Jaunatne par” piedāvā 80 Cēsu Pilsētas vidusskolas priekšlaicīgas mācību pamešanas riska grupas jauniešiem no 5.- 12. klasei pēc mācību stundām piedalīties radošās aktivitātēs, kuras organizē biedrības “Jaunatne par” aktivitāšu vadītāji skolas telpās. Pirmdienās notiek mūzikas radīšana ar modulāro sintezatoru kopā ar aktivitāšu vadītāju Didzi Stari. Otrdienās - Teātra un dramaturģijas nodarbības kopā ar vadītāju Alberto de Gennaro.

Trešdienās notiek deju nodarbība kopā ar vadītāju Jolantu Kataju. Ceturtdienās notiek “Zalās domāšanas darbnīca kopā ar vadītāju Sarmu Braunu. 

Aktivitātes ir vērstas uz jauniešu emocionālās pasaules un empātijas attīstīšanu, kas uzlabos komunikācijas spējas un palīdzēs risināt konfliktsituācijas gan ar skolēniem, gan skolotājiem. Šīs aktivitātes dod PMP riska grupas jauniešiem iespēju dzīvi skolā padarīt interesantāku un palielināt pašu PMP riska grupas skolēnu iesaisti un ieinteresētību skolas pasākumu plānošanā un rīkošanā. Aktivitāšu vadītāji ir no skolas neatkarīgi un uzklausīt spējīgi jaunatnes darbinieki, kas rosina PMP riska grupas jauniešus radoši izpausties, meklēt savām problēmām risinājumu, komunicēt, un lūgt padomu.

Šīs prasmes un īpašības jaunieši attīsta kopā veidojot pasākumus, darbojoties radošajās darbnīcās un veidojot pasākumiem vizuālo noformējumu, dejojot, rakstot lugas, veidojot izrādes un video, radot izrādei piemērotu mūziku un to ierakstot.

Projekta mērķu sasniegšanas rezultātā 1 jaunietis veiksmīgi tiks sagatavots pilnvērtīgai dzīvei ātri mainīgajā sociālajā un darba vidē mūsdienu sabiedrībā. 4 jaunieši no Baltijas valstīm iegūs starptautisku pieredzi darbam daudznacionālā kolektīvā un uzlabos savas prasmes.

bottom of page